این تمرین سرشانه های شما را عالی می کند

دو چیز است که بدن شما را زیبا می کند :

  • شکم شیش تیکه
  • سرشانه های بزرگ

اما به نظرتان کدام یک تاثیر بیشتر روی زیبایی اندام شما دارد ؟ بله سرشانه چون حتی وقتی که لباس بر تن دارید کاملا مشخص هستند ( دقیقا بر عکس شکم چند تیکه )

اگر دنبال بدنی به شکل V هستید به هیچ عنوان نباید از تمرینات سرشانه سر سری بگذرید چون این تمرینات تضمین کننده زیبایی اندام شما هستند.

 

خانم ها مردانی با سرشانه بزرگ را دوست دارند :

طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد و از ۲۰۰۰ شرکت کننده سوال کردند که کدام فرم از مردان جذابیت بیشتری دارند. چیزی بیش از ۸۰ درصد شرکت کنندگان مردانی را انتخاب کرده بودند که سرشانه های بزرگی داشتند.

این موضوع مختص آمریکا نیست بلکه ما هم در ایران جمله مشابهی را داریم : مرد باید چارشونه باشد !

 

سرشانه توپی شکل است :

بهترین موردی که می توان درباره سرشانه گفت این است که هرگز نمی توانید دچار رشد اضافی در آن شوید. مفصل شانه یک مفصل توپی است که در چندین زاویه حرکت می کند و در حرکاتی مثل نشر از جلو، نشر خم، نشر از جانب، کول هالتر و پرس سرشانه حرکت دهنده اصلی به شمار می آید.

ترکیب این تنوع وقتی با تمامی تجهیزات تمرینی در دسترس (هالتر، دمبل، کابل، دستگاه های وزنه آزاد و…) تلفیق شود، امکانات زیادی برای تمرین فراهم می کند.

 

عجیب اما واقعی :

جالب است که در باشگاه های بدنسازی هزار نفر را پیدا می کنید که هنوز شانه های بی تناسبی دارند یا بخش جلویی سرشانه آنها خیلی قوی تر از بخش پشتی است. یا بخش کناری از ۲ بخش دیگر خیلی بزرگتر است.

 

 

برنامه تمرین سرشانه های خوش فرم :

حرکت استراحت دقیقه تکرار ست
پرس سرشانه هالتر نشسته  ۲ ۸ ۳
نشر از جلو نشسته + نشر از جانب  + نشر خم ۲ ۱۲ ۴- ۳
پرس سرشانه آرنولدی ۱/۵ ۱۰ ۲

 

نکته ای این برنامه وجود تری ست ها است. زمانی که به انجام این حرکات (نشر از جلو نشسته + نشر از جانب  + نشر خم ) می رسید بهتر است بدانید تمام این حرکات را باید بدون استراحت انجام دهید و بعد از پایان سه حرکت حالا می توانید ۲ دقیقه استراحت کنید اما در حین انجام به هیچ عنوان نباید این کار را کنید.

این مطلب را نباید از دست بدهی :  داستان موفقیت فیتنس کاری که افسرده بود

سعی کنید از وزنه های سنگین استفاده کنید اما نه آنقدر سنگین که فرم اجرای حرکت خراب شود.

حرکت پایانی برنامه مجدد پرس سرشانه است که این بار با دمبل و به روش آرنولد اجرا می شود که تاکید آن روی سرهای جلویی و کناری شانه است.
در پایان این تمرین اگر نتوانستید بازوهای خود را بالا ببرید نشانه خوبی است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. نگران نباشید شانه هایتان زود ریکاوری خواهند شد.

دو چیز است که بدن شما را زیبا می کند : شکم شیش تیکه سرشانه های بزرگ اما به نظرتان کدام یک تاثیر بیشتر روی زیبایی اندام شما دارد ؟ بله سرشانه چون حتی وقتی که لباس بر تن دارید کاملا مشخص هستند ( دقیقا بر عکس شکم چند تیکه ) اگر دنبال بدنی به شکل V هستید به هیچ عنوان نباید از تمرینات سرشانه سر سری بگذرید چون این تمرینات تضمین کننده زیبایی اندام شما هستند.   خانم ها مردانی با سرشانه بزرگ را دوست دارند : طبق تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد و از ۲۰۰۰ شرکت کننده…
یکی از مهمترین رکن ها در زیبایی اندام شما داشتن سرشانه های بزرگ است که با این تمرین می توانید خیلی سریع به آن دست پیدا کنید

این تمرین سرشانه های شما را عالی می کند

امتیاز - 100%

100%

یکی از مهمترین رکن ها در زیبایی اندام شما داشتن سرشانه های بزرگ است که با این تمرین می توانید خیلی سریع به آن دست پیدا کنید

User Rating: 3.98 ( 15 votes)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *